K

KAEVAMA – rasket tööd tegema, midagi otsima. Kui näed unes, et kaevad maad, küsi endalt, kas sa ehk üle ei tööta? Kas sa tead, mida ja milleks sa teed ja mida sa otsid? Mõnikord on arvatud, et unes kaevamine tähendab head teenistust, mis aga tuleb ainult läbi raske töö.

KASS – Kass, tiiger, ilves – Kõik kaslased võivad viidata ebastabiilsetele, kavalatele ja mõnikord ohtlikele kaaslastele  sõpradele, kolleegidele – me elus. Väga palju sõltub sellest, kas kaslane, keda unes näed, on sulle tuttav, on ta sõbralik või ründab ta sind. Igatahes tasub olla tähelepanelik ja pidada meeles, et kaslased käituvad ettearvamatult ja enda huvides. Kui kaslast märkiva sõbra või kolleegi ja sinu eesmärgid ja soovid kokku langevad, võid leida endale ootamatu ja võimsa toe, kuid ainult seniks kuni te eesmärgid on samad.

KOER – Koera nägemine unes tähendab üldjuhul sõpra, head kaaslast või inimest, kellega ühiselt eesmärke saavutate. Kui koer hammustab, siis see võib tähendada tülisid, reetmist või ühiste plaanide luhtumist.

KUU (taevakeha) – saladused, müstika, alateadvus, intuitsioon, aga ka kaaslane. Kui näed unes, et kõikjale, kuhu lähed, saadab sind kuu, võib viidata sellele, et kannad endaga kaasas saladusi. Võib-olla peituvad need su alateadvuses ja sa alles hakkad neid avastama?
Kui näed unes tõusvat kuud või noort kuud, oled tõenäoliselt alustamas mingisuguste muudatustega. Harvem on need argist laadi, sagedamini on need seotud sinu enda sisemise minaga ja alateadvusega.

Kui näed unes loojuvat või vana kuud, on mingisugune sisemine transformatsioon jõudmas lõpule.
Kui näed unes mitut kuud, ei suuda sa tõenäoliselt mitme erineva tee või üksteisele vastukäiva eesmärgi vahel valida. Vaata enda sisse ja analüüsi ennast – see peaks sul alateadlikult aitama otsustada. Mõtle, milline sa oled, milline sa tahaksid olla ja mis aitaks sul seesmiselt kasvada?
Kui sa unenäos juhindud kuust, usaldad sa ilmsi oma intuitsiooni. Sa oled kindel, et su tunne ei peta sind. Selgetes oludes, “selge taevaga” see tõenäoliselt ongi nii.
Kuule lendamine või kuul käimine märgib senitundmatute saladuste või alateadvuse soppide uurimist või enda intuitsiooni paremat tunnetamist.

Kui sind unes tõmbab kuu poole, võid olla lummatud müstikast, esoteerikast või hoopiski mõnest salapärasest, lausa müstilisest inimesest.
Mõnede tõlgenduste kohaselt märgibki unes nähtav kuu kaaslast. Kui kuu unes on soe ja hele, tunned end oma kaaslase seltsis kindlalt ja teil on ühiseid rõõme jagada. Kui unes nähtud kuu on väike ja kauge, on tõmbejõud sinu ja kaaslase vahelt kadumas. Küsi endalt, kas see on sinu soov? Sind unes saatev kuu võib märkida siis hoopis sõpra või kaaslast, kes sind kas või mõttes alati saadab. Kuust juhindumine võib siis tähendada hoopis enda soovide alla surumist ja ennast kaaslase järgi sättimist. Kuul kõndimine või kuule lendamine võib viidata soovile oma kaaslast paremini tundma õppida. Unes nähtud mitu kuud aga võivad tähendada siis hoopis mitut sõpra või sala-armastust, kelle vahel sa valida ei suuda. Verine kuu võib viidata konfliktidele või arusaamatustele kaaslasega.
Vahel on unes nähtud kuud seostatud ka tujude ja tujumuutustega.Sellise tõlgendamise korral võib unes nähtud verine kuu viidata ärritusele, pahameelele või konfliktidele, naistel ka kuupuhastusele.