L

LAPS– Kui näed unes, et oled jälle väike laps, viitab see sellele, et tunned endal täiskasvanuea raskust. Sa püüad põgeneda igapäeva vastutusest ning otsid kedagi, kes kaitseks ning hoolitseks sinu eest. Kui näed unes, et kaotad lapse, tähendab see lootuse kaotamist. See võib veel viidata, et mõni projekt ei edene nii nagu oleksid soovinud.

LIIV, LIIVA KAEVAMA – tühja jookvad pingutused; raske töö, mis ei kanna vilja; perspektiivitu projekt
LIIVAS KÕNDIMA – raskused, takistused
LIIVAKASTIS MÄNGIMA – asendustegevust; kui keegi teine paneb sind unes liivakastis mängima, peaksid ehk endalt küsima, millelt su tähelepanu üritatakse kõrvale juhtida

LÕKE – takistusi, sisemist tuld. Kui näed unes, et süütad lõkke, otsid hubasust ja lohutust eelkõige oma sisemisest tulest. Küsi endalt, mis sind motiveerib, et suudaksid sisemist tuld pidevalt põlemas hoida. Kui näed unes, et kustutad lõkke, siis võib see tähendada, et ilmsi võtavad argised asjad su elu üle võimust ja sa oled otsustanud selle, mis sind tegelikult innustab, kõrvale tõugata. Teise seletusena tähendab lõkke kustutamine raske tööga takistuste ületamist. Kui näed unes, et hüppad üle lõkke, suudad ettetulevaid takistusi kerge vaevaga ületada.
Mõnede seletuste kohaselt võib üle lõkke hüppamine tähendada aga hoopis sisemist puhastust ja mõtete transformeerumist – sinu vaated elule on muutumas.
Vaata ka märksõna “tuli”.