M

MAA KÜNDMINE – Maa kündmine või küntud maa nägemine unes tähendab surma. Enamasti on see seotud selle inimesega, keda samas unenäos näed. Mõnedel juhtudel võib see tähendada ka uut algust ja muutusi.

MADU – Unes mao nägemine või hammustada saamine viitab varjatud hirmudele ja muredele, mis sind ohustada võivad. Kui sa unes madu kardad, tähendab see, et kardad suhtes intiimsust. Positiivsena sümboliseerib madu paranemist ja positiivseid muutusi. Mao naha nägemine tähendab kaitset haiguste eest. Surnud mao nägemine tähendab, et mistahes oht on möödunud. Kui madu sööb sind unes, tähendab see seda, et keegi kasutab sind ära.

MERI – Mere nägemisele unes on omistatud mitut sorti tähendusi. Meri, nagu igasugune vesi, võib olla seotud haigustega. Mäslev meri võib viidata suuremale haigusele või lausa epideemiale. Vaikne meri võib tähendada aga valla pääsemist ootavat tõbe või vaibunud haigushoogu. 
Võib-olla isegi sagedamini on arvatud, et meri on seotud meeleoludega. Seda nii enese sisemuses, lähimas ümbruses kui ka terves ühiskonnas. Rahulik ja tasane meri märgib rahulikku suhete atmosfääri, tormine meri aga rahutust ja konfliktide ohtu. Ilmselt on varsti oodata muudatusi.
Eraldi tähendus on merel seilamisel ja merel hulpimisel. Merel seilamine võib tähistada uute võimaluste otsimist, seiklusi ja elu nautimist. Merel hulpimine aga alla andmist, lootuse kaotamist ja end saatuse hooleks jätmist. Kui näed unes, et hulbid sihitult merel, oled oma elus suuna kaotanud. Proovi mõelda, mis olid su viimased eesmärgid ja mis neist sai?