Ä

ÄHVARDAMA -maksma panemine. Kui näed unes, et sind ähvardatakse, siis võib selle põhjuseks olla, et ilmsi tunned end millegipärast rõhutuna.Kas selle taga võib olla su madal enesehinnang või täiuslikkuse püüd? Või üritab keegi sind allutades end maksma panna ja enda mõjuvõimu suurendada?
Kui näed unes, et ähvardad kedagi, tunned ilmsi vajadust end maksma panna. Sagedamini on sellist unenägu seletatud töise situatsiooniga. Kas keegi kasutab sind tööl ära või kohtleb halvasti? Kas sulle antakse pidevalt tasustamata lisaülesandeid või libistab mõni kolleeg oma vastutuse vargsi sinu kaela? See on su enda valik, kas lepid sellise olukorraga või seisad enda eest.

ÄI – suhete ratsionaalsed aspektid, aga ka südametunnistus, konfliktid, pahandused. Kui näed unes äia, võib see vihjata sinu suhetele oma äiaga. Võib-olla peaksid suhete hoidmisele ja arendamisele rohkem tähelepanu pöörama? Äia nägemine unes võib viidata ka vajadusele suhteid ratsionaalse poole pealt kaaluda. Ega need suhted, mis su südame õnnega täidavad, ole sulle materiaalselt koormavad? Äia nägemist unes on seostatud ka südametunnistusega. Kas äi näitas või ütles sulle midagi unes? Mida su südametunnistus sulle öelda tahab? Sageli on arvatud ka, et äia nägemine unes tähendab konflikte, pahandusi ja ebaõnnestumisi.

ÄIKE, ÄIKESETORM – raev, kontrollimatu jõud, hoiatus pahanduste või õnnetuse eest. Kui näed unes, et satud äikese või äikesetormi kätte, võib see viidata mingitele tugevatele allasurutud tunnetele sinu sees. Tundlikud inimesed võivad tajuda sääraseid tundeid ka enda ümber ja unenägu võib olla sulle hoiatuseks pahanduste või õnnetuste eest. Selline seletus on eriti asjakohane siis, kui näed unes äikest lähenemas. Kui näed unes, et otsid äikese eest varju või et kardad äikest, võib see tähendada seda, et ilmsi ei tule sa oma tunnete, eriti negatiivsete tunnete, kontrollimisega eriti hästi toime. Sa oled enda jaoks sama ohtlik ja ähvardav kui kontrollimatud loodusjõud. Teise seletusena võib see tähendada, et sul on kalduvus konflikte vältida ja nende eest põgeneda – sa kardad halbade olukordadega tegelemist ja ei tule probleemide lahendamisega toime. Võib-olla oleks aeg õppida probleeme lahendama, muidu jäädki nende eest põgenema. Vaata ka märksõna “välk”.

ÄMBLIK – naiselik jõud, kaitse, hoiatus. Ämblikule on omistatud hea ja tugeva naiseliku jõu tähendus. Kui näed unes ämblikku, võib see olla mõni su kadunud naissoost sugulane, kes su tegemistel silma peal hoiab. Näiteks aknal istuv ämblik võib tähistada naiseliku kaitse all olevat võimalust. Unes ämbliku tapmine midagi head ei tähenda – seda seostatakse ebaõnnega. Võib-olla sa arvad, et sa ei vaja kaitset ja emafiguuri? Kui näed unes, et ämblik ründab või hammustab sind, võib see tähistada konflikti mõne võimuka naisterahvaga. Kui näed unes, et ämblik on su võrku mässinud ja imeb sind verest tühjaks, peaksid mõtlema suhte või olukorra peale, mis sind energiast tühjaks imeb. Unenägu võib olla hoiatus, et peaksid end sellest olukorrast kuidagi päästma. Suur ja värviline ämblik võib unes sind hoiatada mõne ohtliku olukorra või kahjuliku otsuse eest. Kui näed unes, et ämblikul on palju silmi, võib see viidata naiselikule intuitsioonile, mida oleks tark usaldada. Kui näed unes võrku kuduvat ämblikku, võib see tähendada, et mingi naiselik jõud sillutab sulle teed edule. Teise seletuse kohaselt võib see tähendada, et sinu raske töö saab ühel hetkel kuhjaga tasutud ja tunnustatud. Vähem levinud seletuse kohaselt märgib võrku kuduv ämblik sinu loomingulist poolt ja loometegevust üleüldiselt. Vaata ka “ämblikuvõrk”.

ÄMBLIKUVÕRK –  raskused, takistused, ahvatlused, aga ka peatne tasu raskele tööle. Kui näed unes, et takerdud ämblikuvõrku, võib see märkida mõnda olukorda, kuhu oled ilmsi kinni jäänud ja millest sooviksid välja pääseda. Päikesekiirtes sillerdav ämblikuvõrk võib aga tähistada ahvatlusi, millele pole tark järele anda. Teise tähendusena võib kena ämblikuvõrk sarnaselt võrku kuduvale ämblikule märkida rasket tööd, mille eest saad varsti väärilise tasu. Mõne seletuse kohaselt võib ämblikuvõrk tähendada ka loomingulist tegevust ja loovust üleüldiselt. Vaata ka “ämblik”.

ÄMBER – edu ja õnnestumisi, aga ka ebaõnne ja konflikte. Kui näed unes, et astud ämbrisse, võib see ülekantud tähenduses nii olla ka ilmsi. Mõtle hoolega läbi oma viimase aja otsused ja käigud ning analüüsi, kas need võiksid sind soovitud sihile viia. Võib-olla oled kuskil “ämbrisse astunud”? Kui näed unes, et kannad ämbrit, peaks tähelepanu pöörama sellele, kas ämber on täis või tühi. Täis ämber viitab edule ja küllusele nii materiaalses kui emotsionaalses plaanis. Tühi ämber hoiatab aga tülide, konfliktide eest. Mõnede seletuste kohaselt tähendab tühja ämbri tassimine ka rasket tööd, millel pole soovitud tulemust.

ÄMM – pahandused, konfliktid. Kui näed unes ämma, võib see viidata ämmale ja teievahelistele suhetele. Võib-olla peaksid suhete hoidmisele ja arendamisele rohkem tähelepanu pöörama? Üsna sageli on ämma nägemist unes seostatud pahanduste, sassis suhete ja lahendamata probleemidega. Arvatakse, et su alateadvus üritab neid probleeme lahti mõtestada ja intuitiivselt lahendada või hoiatab sind nihkes suhete eest, mida sa endale teadvustada pole jõudnud.

ÄRI, ÄRIAJAMINE, ÄRITEHING – probleemide lahendamine, kokkulepped, aga ka äri ja raha. Kui näed unes, et ajad äri, pead äri või sõlmid äritehingu, on oluline, kuidas sul unes see läks. Kui sul läks unes hästi, tuled sa ilmsi probleemide lahendamisega hõlpsasti toime. Kui sul läks kehvasti, peaksid oma sisemistele ja ka end ümbritsevatele probleemidele, eriti nende lahendamisele rohkem tähelepanu pöörama. Mõne seletuse kohaselt on unes äritehingu nägemine seotud mingisuguse kokkuleppega, mis on ilmsi sõlmitud. Peaksid olema ettevaatlik, kui unes oli su äripartner salakaval – ka ilmsi võidakse kokkuleppeid murda. Vahel on ka arvatud, et äri ja äriajamise nägemine unes on otsene viide ärile ja rahateenimisele ilmsi. Siiski, paistab, et kontekst, äripartnerid ja tulemus mängivad äri unes nägemise puhul küllaltki suurt rolli.

ÄRKAMA – Kui näed unes, et ärkad unest üles, võib see märkida mingisugust selgusele või otsusele jõudmist. Kui näed unes, et üritad unest üles ärgata, aga ei suuda või on see vaevaline, võib see viidata sellele, et sul on ilmsi midagi olulist märkamata jäänud. Proovi näha suuremat pilti ja näha tagajärgede ees ka põhjusi – nii võid märgata seoseid, mis enne nähtavad polnud. Vahel on unest ärkamist seostatud ka oma tegelikest võimetest teadlikuks saamisega. Mida sa tundsid, kui unenäos unest ärkasid? Kui näed unes, et äratad mõne surnu üles, võib see viidata sinus peidus olevale leinale või igatsusele, eriti, kui üritad mõnda oma lähedast surnust üles äratada. Kui tegelikkuses on need inimesed elavad, võib unenägu tähistada igatsust kas nende inimeste järele või mõne omaduse järele, millega neid alateadlikult seostad. Kui näed unes, et ärkad ise surnust üles, võib see tähendada, et oled läbi tegemas tõsist muutumise protsessi ja tõenäoliselt pole ka maailm sinu ümber varsti enam seesama, mis ta oli eile. Vaata ka märksõna “surnu”.

ÄRPLEMA – Kui näed unes, et ärpled kellegi ees, oled sa tegelikkuses ilmselt ebakindel. Võib-olla sa polegi oma omadustelt või oskustelt oodatud tasemel ja üritad enda ülespuhumisega puudujääke varjata ja saavutusi esile tõsta? Vaata enda sisse ja küsi endalt, mis sinus sellist ebakindlust tekitab? Kas sa hindad end ikka adekvaatselt või teed endale põhjendamatult liiga? Kas sulle on seatud reaalsed ootused või on need põhjendamatult kõrged? Vahel on unes ärplemist seletatud ka kui vajadust end ilmsi kellegi võimuliialduse eest kaitsta. Kas sa tunned end kaitsetu ja rünnatuna ning proovid enda kaitseks end samuti mõjukamana näidata?