A

AARE – Kui näed unes, et leiad aarde, näitab see seda, et sinus peitub mõni seniavastamata oskus või talent. Kui näed unes, et sa matad varandust, näitab see seda, et mõtled ette tulevikule.

ABIELU – Kui näed unes abiellumist, siis tähendab see seda, et oled oma elu olulises arengufaasis. Nähes unes abieluettepanekut viitab see selle, et mõni olukord muutub halvemaks. Kui unenäos juhtud oma eksiga abielluma, tähendab see seda, et oled eelmise suhtega leppinud ja rahu teinud ning oled eelnevatest vigadest õppinud. Tõenäoliselt uues suhtes Te neid samu vigu ei korda. Pulmas osalemine tähendab uut algust elus või uute ettevõtmistega alustamist.

ABORT – Aborti unes nähes, tähendab see seda, et sul on raske leppida ja kohaneda muutustega. Samuti viitab see sellele, et peaksid oma tervisele rohkem tähelepanu pöörama. Nähes unes, et keegi teine teeb aborti, võib see tähendada, et tammud oma elus ühe kohapeal. Hea aeg, et mõelda, kas on vajalik oma elus mõned muutused ette võtta. Samuti võib abordi nägemine unes tähendada, et oled seni mõne probleemi lahendamisele lähenenud vale nurga alt.

AED – Unes aia nägemine tähendab, et oled surutud teatavatesse raamidesse ning tunned, et ei suuda ennast vabalt väljendada. Aias auku nähes, tähendab see, et peaksite leidma enesekindlust ning probleemid võivad saada lahenduse. Aiast üle ronimine viitab sellele, et oma eesmärgid täidate mitte ausal teel. Roheaeda unes nähes, tähendab see seda, et raske töö hakkab end ära tasuma ning on hea aeg täiendada end uute oskustega.

AHI – Ahju nägemine unes viitab, et lähedased hoiavad sinuga kokku. Samuti viitab see sellele, et alateadlikult ootad lapse saamist või pisut kardad seda. Kui ahi on külm, viitab see, et oled unustanud mõne sõbra või tuttava, kes sinu tähelepanu vajab. Kui ahi on soe, tähendab see külalislahkust ning, et oled oodatud külaline.

AHV – Ahvi unes nägemine viitab, et sinu lähedased või töökaaslased töötavad vaid enda huve silmas pidades. Kui ahv turnib puudel, tähendab see seda, et sind vaevab mõni mure, millega sa ei oska veel midagi peale hakata, kuid vajab kindlasti lahendamist. Ahvi söötmine tähendab, et keegi keda sa arvasid enda poolel olevat, reedab sind.

AKEN – võimalused, ootamatu ettepanek, õnn. Akna või akende nägemine unes tähendab uusi võimalusi. Akende avamine tähendab muutustele ja võimalustele vastu minekut. Uni, kus tuntakse hirmu ja samal ajal nähakse ka aknaid võib tähendada hirmu muutuste ees, aga ka seda, et uued võimalused on seotud, et need ei tule ilma, et peaks teatavat lõivu maksma. Kui näed unes, et keegi teeb sinu jaoks akna lahti, ole tähelepanelik – see inimene võib mõne aja pärast sulle ootamatut võimalust pakkuda. See, kas sa selle õige hetke ära tunned ja kui hästi sa seda võimalust oskad kasutada, sõltub aga ainult sinust endast.

AKVAARIUM – Akvaariumi unes nägemine võib viidata, et surud alla oma seksuaalseid ihasid. Samuti võid tunda, et tammud oma elus ühe koha peal või käid ringiratast. Peaksid natuke aega maha võtma, et anda endale aega lõõgastumiseks ja mahalaadimiseks.

ALKOHOL – Alkoholi tarbimine ja selle nautimine unes tähendab rahulolu otsuste suhtes, mida seni teinud oled. Edu pole enam kaugel. Liigne alkoholi tarbimine näitab, et tunned hirmu selle ees, et keegi avastab su tõelise olemuse. Nähes unes, et keegi on alkohoolik viitab see, et keegi sinu lähikonnast vajab abi.

ALUSPESU – Unes aluspesu väel olemine märgib olukorda, kus kaotad lugupidamist. Kui tunned häbi, et oled aluspesu väel, viitab see, et varjad kiivalt enda tõelisi tundeid, ideid ja harjumusi. Kui tunned ennast aluspesus mugavalt, näitab see seda, et peagi avaldad enda kohta midagi, mida sa seni varjanud oled. Kui oled unes üldse ilma aluspesuta, kardad, et sinu saladused paljastuvad. Mustas või katkises aluspesus olek viitab, et sa oled enese suhtes liialt kriitiline ning tunned seksuaalsuse suhtes end ebakindlalt.

AMPUTATSIOON – Nähes unes, et su jäsemed on amputeeritud, viitab see kasutamata talendile ning püsivatele tõsistele kaotustele. See viitab, et tunned jõuetust ning frustratsiooni. Mõnikord tähendab amputatsiooni unes nägemine, et oled mõne probleemi lahendamist edasi lükanud, mis on jõudnud nüüd kriitilisse seisu.

ANANASS – Ananassi unes nägemine näitab, et oled enesekindel, ambitsioonikas ning edukas. Tead millega ja miks sa tegeled. Samuti tähendab see külalislahkust. Ka näitab see, et võiksid mõelda lõõgastumisele või puhkuse võtmisele. Ananassi söömine võib viidata seksuaalprobleemidele.

APTEEK – Kui näed unes, et oled apteegis, viidab see sellele, et peaksid korrigeerima oma mõtlemist ja suhtumist. Probleemide lahendamisel pead vaatama enesesse ja leidma vastused sealt, mitte lootma välisele abile.

ARMASTUS – Armastuse nägemine unes võib viidata, et päris elus on sul sellest puudu ning tunned vajadust kuhugi kuuluda. Samuti võib see ka viidata uue suhte tekkimisele. Kui kuuled unes kedagi armastusest rääkimas, tähendab see seda, et oled valmis armastust enda ellu lubama. Samuti võib see viidata ka eesootavale edule.

ARMUKE – Armukese unes nägemine sümboliseerib enesearmastust ning arusaama enda väärtusest. Tunned ennast tervikuna. Armuke võib tähendada ka sinu ideaali päriselus. Samuti võib armukese nägemine unes viidata, et praegune suhe ei rahulda sind.

ARST – Nähes unes arsti külastamist võib see viidata, et vajad emotsionaalset paranemist või, et sind vaevab mõni muu terviseprobleem. Võimalik, et oleks hea mõte ka päriselt arstikülastus ette võtta. Kui näed unes, et oled ise arst, näitab see sinu võimet olla teistele toeks.

AUTO – Kui näed unes, et sõidad autoga ja oled juhikohal, viitab see sellele, et juhid oma elu ise ning võtad ise otsused vastu. Kui istud kõrvalistuja kohal, oled oma elus üsnagi passiivne. Juhul, kui näed ennast istumas tagumisel istmel, viitab see madalale enesehinnangule ning sellele, et lased pigem teiselt oma elu juhtida. Nähes, et auto ei käivitu, viitab see, et tunned elus end mõnikord jõuetuna.