I

IME – saavutusi, eesmärkide täitumist. Kui näed unes ime sündimist, oled eneselegi ootamatult kergelt sihile jõudnud. Võib-olla ei pidanud sa üldse pingutama? Kui sulle tundub, et su eesmärgid on ikka veel saavutamata, siis on unenägu sulle märku andnud, et teel oma eesmärkide saavutamise poole, on täide läinud su varasemad soovunelmad, mille oled praeguseks juba unustanud. Või oled jõudnud hoopis olulisse punkti, mis on võtmetähtsusega su soovide täitumisel?

ISA – võim, jõud, autoriteet, hoolitsus, kaitse. Klassikaliselt arvatakse, et isa nägemine unes võib tähendada kokkupuudet inimesega, kellel on võimu, jõudu ja autoriteeti suunata sündmusi enda järgi. Teisalt võib see viidata ka sinu suurenenud vajadust hoolitsuse ja kaitse järele.
Kui näed unes, et isa on sinu peale pahane või vihane, küsi endalt, kas oled oled hiljuti astunud või astumas oma põhimõtetega vastuollu või talitanud vastupidiselt neile väärtushinnangutele, mis sulle kodust kaasa anti? Võib-olla sa lihtsalt kahtled endas?
Kui näed unes, et isa aitab sind asjaajamistes või võtab need lausa enda kanda, võib see tähendada, et oled oma langetatud otsustes kindel ja usud, et need viivad sind soovitud teed pidi edasi.
Kui näed unes, et tapad oma isa, ei aktsepteeri sa reegleid ega autoriteeti. Võiksid mõelda, milliseid kirjutatud või kirjutamata reegleid sa rikud ja mis on selle tagajärg?
Mõnede tõlgenduste kohaselt võib unes isa tapmine märkida, et oled oma teguviisiga end vaimselt tapmas. Võib-olla oled omaks võtmas uusi väärtushinnanguid, mis tõukavad sind edasi liikuma? Tasuks veenduda, et uued väärtushinnangud ei oleks seaduste või ühiskonna kirjutamata reeglitega vastuolus.
Võiksid ka mõelda, milline on sinu suhe oma isaga tegelikult – kas sa ehk kannad allasurutud viha tema vastu?