K

KAEVAMA – rasket tööd tegema, midagi otsima. Kui näed unes, et kaevad maad, küsi endalt, kas sa ehk üle ei tööta? Kas sa tead, mida ja milleks sa teed ja mida sa otsid? Mõnikord on arvatud, et unes kaevamine tähendab head teenistust, mis aga tuleb ainult läbi raske töö.

KASS – Kass, tiiger, ilves – Kõik kaslased võivad viidata ebastabiilsetele, kavalatele ja mõnikord ohtlikele kaaslastele  sõpradele, kolleegidele – me elus. Väga palju sõltub sellest, kas kaslane, keda unes näed, on sulle tuttav, on ta sõbralik või ründab ta sind. Igatahes tasub olla tähelepanelik ja pidada meeles, et kaslased käituvad ettearvamatult ja enda huvides. Kui kaslast märkiva sõbra või kolleegi ja sinu eesmärgid ja soovid kokku langevad, võid leida endale ootamatu ja võimsa toe, kuid ainult seniks kuni te eesmärgid on samad.

KELDER – alateadvus, sisemine mina. Arvatakse, et kui näed unes keldrit, on see pilk sinu enda sisemusse ja alateadvusesse. Tähtis on seejuures selle keldri seisukord ja väljanägemine. Kui unes nähtud kelder on sassis, peaksid rohkem tähelepanu pöörama enda tegelike soovide väljaselgitamisele. Kui kelder on räpane ja tekitab vastumeelsust, kannad sa endas mingeid mitte eriti meeldivaid kogemusi ja võib-olla ka saladusi. Neist vabanemine aitaks kindlasti kaasa su meelerahule. Kui tunned unes keldrisse minnes või keldris olles õudu, võib see tuleneda sellest, et sa ennast isegi kuigi hästi ei tunne ja sa kardad, mida enda alateadvuse sügavamatest soppidest leida võid. Korras ja puhta keldri nägemise kohta on selgitusi vähem. Arvatakse, et hästi organiseeritud keldri nägemise puhul on olulisem see, mida seal keldris hoitakse. Arvatakse, et keldris leiduvad esemed on seotud hästi hoitud mälestustega. Küsi endalt, miks unenägu neid meelde tuletab? Kui näed unes, et sa elad keldris, võib see tähendada, et lased alateadvusel oma otsuseid ja elu juhtida. Teise tähendusena võib see viidata sellele, et mõnes oma elu aspektis elad sa ikka veel minevikus ja mälestustes ning ei pruugi enda ümber märgata muutunud keskkonda.

KIRI – uudised, teated, uued võimalused ja väljakutsed, aga ka nõuanded ja tegutsemisjuhised. Kui näed unes, et saad kirja, võib selle saatjalt oodata mingil kujul uudiseid, uusi võimalusi või nõuandeid. Kui sa unes ei tea, kes sulle kirja saatis, võib see olla sinu enda alateadvus, mis sind juhendada püüab. Kui näed unes, et sa ise saadad kirja, on sul hingel ilmselt mingi sõnum või avaldus, millega soovid lagedale tulla. Kui näed unes, et sul on raskusi kirja kirjutamisega, võib see olla viide sellele, et sul on raske midagi välja öelda. Avamata kirja nägemisele on omistatud sarnast tähendust kui kinnise ümbriku nägemisele. See võib tähistada võimaluste, väljakutsete või info teadlikku eiramist või realiseerumata võimalusi. Kui näed unes, et hävitad, põletad või rebid puruks kirja, tuletab sulle ilmselt ebameeldiv minevik ennast meelde. Võib-olla on see sõnum, et peaksid häbi tundmise ja tõrjumise asemel minevikust midagi õppima? Vaata ka märksõna “ümbrik”.

KODU – kindlus, rahu, tasakaal, aga ka väärtushinnangud. Kui näed unes, et oled kodus, võib see viidata sinu sisemisele tasakaalule ja kindlustundele. Kui näed unes oma lapsepõlvekodu, võib see viidata sinu väärtushinnangutele, mida lapsena kodust kaasa said või vajadusele nende väärtushinnangute juurde tagasi pöörduda. Kui näed unes, et lahkud lapsepõlvekodust, võib see viidata sellele, et pead oma väärtushinnangud ja vaated elule üle vaatama. Võib-olla elad sa liiga palju minevikus ja reeglid, mis siis hästi toimisid, ei taga enam edu?Kui näed unes, et sa ei leia oma kodu üles, võib see tähendada, et oled tasakaalu kaotanud ja kahtled endas. Sa pole kindel, kas su väärtushinnangud on õiged. Teise seletusena võib see aga tähendada, et su elus on toimunud muudatused ja sa ise oled muutunud. Võid vaadata ka märksõnu “kodutu”, “maja” ja “korter”.

KODUTU – ebakindlus, tasakaalutus, rahutus. Kui sa näed unes, et oled kodutu, võib see väljendada sinu ebakindlust ja võib-olla ka jõuetust. Unenägu võib märkida, et sa pole kindel enda väärtushinnangutes, enda eesmärkides või teguviisi õigsuses. Sind valdab mingis osas rahutus. Kui näed unes kodutuid inimesi, võib see ühe seletuse kohaselt tähendada, et sa näed enda ümber palju sihitut tegutsemist, eesmärkide ja väärtushinnangute puudust ning tunned end sellest häirituna. Teise seletuse kohaselt võib kodutute unes nägemine tähendada ka seda, et võtad iseenesest mõistetavana kõike seda mis sul on, alates materiaalsetest väärtustest ja lõpetades sisemise rahulolu ja vaimse tasakaaluga. Ümbritsevas rahutus ja pidevalt muutuvas maailmas pole see sugugi nii. Kui sa oskad hinnata seda, mis sul on, ei lase sa seda ka asjatult kaotsi minna – pööra rohkem tähelepanu sellele, mis sind rahulolevaks ja õnnelikuks teeb ning ole selle eest tänulik. Vaata ka märksõna “kodu”.

KOER – Koera nägemine unes tähendab üldjuhul sõpra, head kaaslast või inimest, kellega ühiselt eesmärke saavutate. Kui koer hammustab, siis see võib tähendada tülisid, reetmist või ühiste plaanide luhtumist.

KORTER – Kui sa ilmsi elad korteris, siis võib unes nähtud korter olla sinu jaoks sama tähendusega, mis “maja” või “kodu”. Kui sa ilmsi elad eramajas või unistad elust oma majas, võib korteri nägemine unes sinu jaoks tähistada piiratust. See võib tähendada nii võimaluste puudumist kui ka otsustusvabaduse puudumist. Teise seletuse kohaselt võib see tähendada ka enda tunnete allasurumist mingi eesmärgi või kellegi teise heaolu nimel. Veel ühe seletuse kohaselt võib unes korteri nägemine või korteris elamise nägemine tähendada ka vabadust – lahti ütlemist liigsetest mõtetest ja tunnetest ning võib-olla ka varast, mis muudab su sunnismaiseks. See unenägu võib ka tähendada, et eelistad kindlatele püsivatele mõtteviisidele ja väärtustele muutuvaid väärtusi ja lähed eluvooluga kaasa. Sa ei mõtle väga palju ette ja elad hetkes.

KUU (taevakeha) – saladused, müstika, alateadvus, intuitsioon, aga ka kaaslane. Kui näed unes, et kõikjale, kuhu lähed, saadab sind kuu, võib viidata sellele, et kannad endaga kaasas saladusi. Võib-olla peituvad need su alateadvuses ja sa alles hakkad neid avastama?

Kui näed unes tõusvat kuud või noort kuud, oled tõenäoliselt alustamas mingisuguste muudatustega. Harvem on need argist laadi, sagedamini on need seotud sinu enda sisemise minaga ja alateadvusega.

Kui näed unes loojuvat või vana kuud, on mingisugune sisemine transformatsioon jõudmas lõpule. 

Kui näed unes mitut kuud, ei suuda sa tõenäoliselt mitme erineva tee või üksteisele vastukäiva eesmärgi vahel valida. Vaata enda sisse ja analüüsi ennast – see peaks sul alateadlikult aitama otsustada. Mõtle, milline sa oled, milline sa tahaksid olla ja mis aitaks sul seesmiselt kasvada?

Kui sa unenäos juhindud kuust, usaldad sa ilmsi oma intuitsiooni. Sa oled kindel, et su tunne ei peta sind. Selgetes oludes, “selge taevaga” see tõenäoliselt ongi nii.

Kuule lendamine või kuul käimine märgib senitundmatute saladuste või alateadvuse soppide uurimist või enda intuitsiooni paremat tunnetamist.

Kui sind unes tõmbab kuu poole, võid olla lummatud müstikast, esoteerikast või hoopiski mõnest salapärasest, lausa müstilisest inimesest.

Mõnede tõlgenduste kohaselt märgibki unes nähtav kuu kaaslast. Kui kuu unes on soe ja hele, tunned end oma kaaslase seltsis kindlalt ja teil on ühiseid rõõme jagada. Kui unes nähtud kuu on väike ja kauge, on tõmbejõud sinu ja kaaslase vahelt kadumas. Küsi endalt, kas see on sinu soov? Sind unes saatev kuu võib märkida siis hoopis sõpra või kaaslast, kes sind kas või mõttes alati saadab. Kuust juhindumine võib siis tähendada hoopis enda soovide alla surumist ja ennast kaaslase järgi sättimist. Kuul kõndimine või kuule lendamine võib viidata soovile oma kaaslast paremini tundma õppida. Unes nähtud mitu kuud aga võivad tähendada siis hoopis mitut sõpra või sala-armastust, kelle vahel sa valida ei suuda. Verine kuu võib viidata konfliktidele või arusaamatustele kaaslasega.

Vahel on unes nähtud kuud seostatud ka tujude ja tujumuutustega.Sellise tõlgendamise korral võib unes nähtud verine kuu viidata ärritusele, pahameelele või konfliktidele, naistel ka kuupuhastusele.