L

LAPS– Kui näed unes, et oled jälle väike laps, viitab see sellele, et tunned endal täiskasvanuea raskust. Sa püüad põgeneda igapäeva vastutusest ning otsid kedagi, kes kaitseks ning hoolitseks sinu eest. Kui näed unes, et kaotad lapse, tähendab see lootuse kaotamist. See võib veel viidata, et mõni projekt ei edene nii nagu oleksid soovinud.

LIIV, LIIVA KAEVAMA – tühja jookvad pingutused; raske töö, mis ei kanna vilja; perspektiivitu projekt
LIIVAS KÕNDIMA – raskused, takistused
LIIVAKASTIS MÄNGIMA – asendustegevust; kui keegi teine paneb sind unes liivakastis mängima, peaksid ehk endalt küsima, millelt su tähelepanu üritatakse kõrvale juhtida

LUMEHELVES – puhtus, täiuslikkus, aga ka unikaalsus, lahendus, idee. Kui näed unes, et su peopesale langeb üksik lumehelves, võib see olla märk sellest, et sa tajud endas ja enda ümber puhtust või täiuslikkust. Või oled sa teadlikuks saanud enda mõtete unikaalsusest. Kui näed unes, et püüad kinni üksiku lumehelbe, võib see viidata ainulaadsele ideele või lahendusele, mille kinnipüüdmisele sa lähedal oled. Vaata ka “lumi”.

LUMI – uued mõtted, uued teadmised, uus algus, emotsioonid, üksindus, tühjus, lumi. Kui näed unes, et maad katavad valged lumehanged, võib see tähendada, et oled mingis aspektis oma elus teinud lõpparve ja oled valmis uueks alguseks. Maad kattev lumi võib ka tähistada sinu peidetud emotsioone. Sulav lumi aga tunnetega leppimist või nendega muud moodi toimetulekut.
Kui näed unes, et oled üksi keset kõledat lumevälja, võib see tähendada, et tunned enda ka ilmsi üksiku, tõrjutu või mahajäetuna. Võib-olla tunned, et sinu mõtteid või tundeid pole mõistetud nii nagu sa oleksid soovinud. Kas võib olla, et sa ise jätsid enese väljendamisel liialt palju tõlgendamisruumi?

Kui näed unes lumetormi, võiksid endalt küsida, kas sa suudad ilmsi oma tundeid piisavalt kontrollida? Kui näed unes, et naudid langevaid valgeid lumehelbeid, oled sa ilmselt leidnud sisemise tasakaalupunkti ja valmis uute teadmiste omandamiseks ning võid enda ellu peagi muutusi oodata. Kui näed unes, et lumehelbed sulavad enne maandumist, peaksid uutest võimalustest kinni haarama enne, kui need haihtuvad.
Kui näed unes määrdunud lund, võib see viidata puhtuse ja süütuse kaotamisele. Küsi endalt, milliseid oma põhimõtteid oled sa sunnitud olnud hülgama ja mis sa saaksid teha, et olukord teistmoodi lahendada?

Kui näed unes, et kühveldad lund, võib see viidata sellele, et otsid mõnele probleemile lahendust. Võib-olla ootad sa, et lahendus peidab end uutes teadmistes või allasurutud tunnetes?
Kui näed unes, et mõni surnud sugulane või tuttav kühveldab lund, võib see tähendada, et ilmataat lähiajal tõesti lumesadu plaanib. Vaata ka “surnu” ja “lumehelves”.

LÕKE – takistusi, sisemist tuld. Kui näed unes, et süütad lõkke, otsid hubasust ja lohutust eelkõige oma sisemisest tulest. Küsi endalt, mis sind motiveerib, et suudaksid sisemist tuld pidevalt põlemas hoida. Kui näed unes, et kustutad lõkke, siis võib see tähendada, et ilmsi võtavad argised asjad su elu üle võimust ja sa oled otsustanud selle, mis sind tegelikult innustab, kõrvale tõugata. Teise seletusena tähendab lõkke kustutamine raske tööga takistuste ületamist. Kui näed unes, et hüppad üle lõkke, suudad ettetulevaid takistusi kerge vaevaga ületada.
Mõnede seletuste kohaselt võib üle lõkke hüppamine tähendada aga hoopis sisemist puhastust ja mõtete transformeerumist – sinu vaated elule on muutumas.
Vaata ka märksõna “tuli”.