M

MAA KÜNDMINE – Maa kündmine või küntud maa nägemine unes tähendab surma. Enamasti on see seotud selle inimesega, keda samas unenäos näed. Mõnedel juhtudel võib see tähendada ka uut algust ja muutusi.

MADU – Madude unes nägemisele on omistatud mitmesugust tähendust. Olenemata sellest, millist madu unes nähakse, viitab see ühe seletuse kohaselt varjatud hirmudele ja muredele, mis võivad sind ennast ohustada. Sa ei pruugi ise nendest ohtudest teadlik olla. Su valvas alateadvus üritab sulle neist märku anda. Teise seletuse kohaselt viitab mao nägemine seksuaalsusele ja erootilistele mõtetele. Võib-olla on su seksuaalelus vajakajäämisi ja seksuaalsed pinged vajaksid lahendamist? Või hoopis tunned sa intiimsuse ees väikest hirmu? On arvatud ka, et mao nägemine märgib häid muutusi ja paranemist. Kui näed unes, et madu annab sulle nõu, on see nõu kindlasti tark ja arukas. Peaksid aga olema valvas, sest mao nõuandes võib alati mõni riugas sees olla.

Teise lähenemise kohaselt on madude unes nägemisel hoopis teistlaadi seletused. Selle lähenemise kohaselt võib olla ka tähtis, millist madu unes näed. 

Kui näed rästikut, võib see viidata mõnele salakavalale, reetlikule ja libekeelsele inimesele, kes sinuga samas seltskonnas või kollektiivis tegutseb. Hoia silmad lahti ja ära anna talle põhjust teisi inimesi sinu vastu keerata. Teise seletusena võib rästiku nägemine unes viidata sinu enda valmisolekule end ülekohtu eest kaitsta. Ilmselt tunned sa end ohustatuna. Mõtle olukorra peale – mis sind nii ärevaks teeb? Kuidas saaksid sellest rahumeelselt välja tulla? Kolmanda seletuse kohaselt võib rästiku unes nägemine viidata su süütundele – oled kellegi suhtes alatuid võtteid kasutanud ja kardad sisimas, et ühel hetkel tuleb see ringiga sulle tagasi. 

Kui näed unes nastikut, võib see märkida salakavalat inimest, kes hea meelega sind salvaks, aga kellel puudub tõsise kurja tegemiseks võim või võimalus. Teise seletusena võib nastiku nägemine unes viidata su enda ärevale meelele, mis ärgitab sind ennast kaitsma. Võib-olla avaldab keegi sulle survet või pead sa taluma lausa emotsionaalset vägivalda? Kolmas seletus nastiku nägemise kohta ütleb seda, et sa oled teatavas mõttes ohuolukorras ja tunned vajadust end kaitsta, kuid oled selleks võimetu. Sa tunned, et sul pole piisavalt oskusi, jõudu või vahendeid enda kaitsmiseks. 
Kobra unes nägemine võib märkida surmahirmu. Teise seletuse kohaselt võib kobra nägemine tähendada, et oled mingisugusest olukorrast halvatud või kellestki lummatud. 

Boa nägemine arvatakse aga seostuvat ahistava olukorra, suhte või inimesega. Sa võid tunda end abitu ja jõuetuna, miski justkui seoks, kägistaks või lämmataks sind.

Kui näed unes lõgismadu, võib see märkida ohtu või õnnetust, mis hüüab juba kaugelt tulles. Pead ise tähelepanelik olema ja ohumärke mitte ignoreerima, et olukorrast terve nahaga pääseksid.

Mao naha nägemine tähendavat kaitset haiguste eest. 

Surnud mao nägemine arvatakse tähendavat ohtliku olukorra möödumist või ohtliku inimese eemaldumist.

Kui näed unes, et madu sööb sind, võib selle üks tähendus olla, et keegi kasutab sind ära.

MAJA – mina, alateadvus, hing. Unes maja nägemine tähistab alateadvust või hinge. Eraldi tähendus on ka keldril (vaata “kelder”) ja pööningul (vaata “pööning”). 

Kui näed unes enda maja või tunned, et unes nähtud maja on sinu, on tegu sinu enda sisemise mina, sinu alateadvuse, sinu hingega. Kui unes nähtud maja on ühtaegu tuttav, aga samas ka võõras või on maja väliselt tuttav, seest aga kummaline ja võõras, viitab see sellele, et sul on endas veel palju avastamata. Sa ei pruugi ennast üldse nii hästi tunda, kui arvad. 

Kui su maja on tühi, tunned enda hinges tühjust ja puudujääki millestki. Teise tõlgendusena võib tühi maja viidata su ebakindlusele. 

Kui näed unes mahajäetud maja, siis ühe seletusena näitab see möödanikku. Tundub, et sa oled elus edasi liikunud ja mineviku endast maha jätnud. Teise seletusena võib mahajäetud maja tähendada seda, et pöörad endale ja enda vajadustele liiga vähe tähelepanu. Mõnede seletuste kohaselt võib mahajäetud maja nii nagu tühja maja nägemine viidata tühjusele, puudujäägile või ebakindlusele.

Kui su majas valitseb segadus, võivad vaevata sind identiteediküsimused või ei ole sa päris kindel, mida sa elult õigupoolest tahad ja mis su eesmärgid on. Kui su sisemine segadus on suur ja sa ei tea, kust korra loomisega pihta hakata, võid proovida alustuseks välistada kõik, mis või kes sa ei ole ja mida sa ei taha. Sealt on kergem edasi minna.

Kui sa näed unes, et sa koristad maja, siis viitab see valmisolekule ja vajadustele muudatusteks. Ilmselt oled sa otsustanud oma elus mõne pöörde teha ja vanad mõtted, kombed ja harjumused seljataha jätta.

Kui su unes nähtud maja on räämas, ei ole ilmselt elu sind hellitanud. Võib-olla tunned end katkise ja lagunevana? Võib-olla peaksid võtma aja maha, läbi töötama kõik valusad ja vastikud kogemused ning oma hinge tasapisi parandama. Kui sa tunned, et sa üksi hakkama ei saa, küsi julgesti abi kas mõnelt healt sõbralt või spetsialistilt.

Kui näed unes, et su maja on segi või räämas ainult seest ning väljast näeb see esinduslik välja, võiksid endalt küsida, kas sa äkki liiga palju tähelepanu ei pühenda välisele ilule ja pealiskaudsusele? Võib-olla tuleks su enda vaimsele tasakaalule kasuks, kui keskenduksid aeg-ajalt asjade, tunnete ja sinu enda sügavamale olemusele?

Kui sa näed unes varisemisohtlikku või kokku varisevat maja, võib see viidata ka sellele, et oled pikka aega pidanud oma tundeid alla suruma ja see närib sind seest. Küsi endalt, kumb teeb sulle vähem kahju, kas enda mõtete ja tunnete vaguralt alla surumine või su enese vaimne kokkukukkumine? Kas hirm tunnete avaldamise ees on väärt su enese hävingut?

Kui näed unes, et käid mööda sünget maja, võib see viidata sellele, et kannad endas saladusi. Võib-olla ei tunne sa ennast nii hästi nagu arvasid? Sünge maja nägemine unes võib viidata ka kodustele või perekondlikele probleemidele.

Kui näed unes, et su majal on klaasist seinad või pole majal üldse seinu, võib see tähendada, et tunned puudust privaatsusest. Võib-olla tunned puudust ajast, mille saad täiel määral endale pühendada? Või tunned, et teised topivad liialt oma nina sinu asjadesse?

Kui näed unes, et sul on uus maja või sa ehitad maja, arvatakse see tähendavat siseelu küpsemist. Sa saad vaimselt aina täiskasvanumaks, õpid end paremini tundma ja liigud elus edasi vastavalt oma küpsusastmele. Teise tähendusena on maja ehitamist seostatud vajadusega tegeleda süvendatult mõne oma sisemise probleemiga.

Kui näed unes, et su maja on üle ujutatud, võib see ühe seletuse järgi tähendada kasvavat muret enda või oma perekonna tervise pärast. Teise seletuse kohaselt tähendab üleujutus majas kasvavat emotsioonide tulva. Olenevalt sellest, kuidas sa unes üleujutust tajud, tuled sa tunnetega hästi toime või põhjustavad need probleeme ja hävingut ning vajavad tegelemist. Vaata ka märksõna “üleujutus”. Võid vaadata ka märksõna “vesi”

Kui sa näed unes mõne oma surnud tuttava maja, võib see viidata sellele, et sa ei ole tema surmaga veel leppinud. Võib-olla tunned sa end süüdi? Võib-olla valdab sind kahetsus mõne tema ees täitmata lubaduse või lõpetamata tegevuse pärast, mille koos pidite ette võtma? Või tunned sa tema järele lihtsalt igatsust? Keskendu parem sellele, mida rõõmsat ja toredat te koos ette võtsite tema eluajal ning millised lubadused said täidetud.

MERI – Mere nägemisele unes on omistatud mitut sorti tähendusi. Meri, nagu igasugune vesi, võib olla seotud haigustega. Mäslev meri võib viidata suuremale haigusele või lausa epideemiale. Vaikne meri võib tähendada aga valla pääsemist ootavat tõbe või vaibunud haigushoogu. 
Võib-olla isegi sagedamini on arvatud, et meri on seotud meeleoludega. Seda nii enese sisemuses, lähimas ümbruses kui ka terves ühiskonnas. Rahulik ja tasane meri märgib rahulikku suhete atmosfääri, tormine meri aga rahutust ja konfliktide ohtu. Ilmselt on varsti oodata muudatusi.
Eraldi tähendus on merel seilamisel ja merel hulpimisel. Merel seilamine võib tähistada uute võimaluste otsimist, seiklusi ja elu nautimist. Merel hulpimine aga alla andmist, lootuse kaotamist ja end saatuse hooleks jätmist. Kui näed unes, et hulbid sihitult merel, oled oma elus suuna kaotanud. Proovi mõelda, mis olid su viimased eesmärgid ja mis neist sai?