Ö

ÖÖ – takistused, saladused. Kui näed unes, et on öö, võib see olla viide sellele, et su tegemisi saadavad mitmesugused takistused. Võib-olla ei ole kõik asjaolud nii selged, et saaksid olukorda objektiivselt hinnata. Proovi jätta ebaolulised detailid kõrvale ja näha suurt pilti. Võib-olla ei ole sulle jagatud info täielik? Teiste salaplaanid võivad olla oluliseks takistuseks su eesmärkide saavutamisel. Mõnikord on unes nähtud ööd seostatud ka surmaga. Mõni vana ettevõtmine võib leida oma otsa. Aga pärast vana lõppemist algab ju alati uus, kas pole? Ilmselt seetõttu on unes nähtud ööd seostatud ka uute alguste ja taassünniga.
Ühe seletuse kohaselt on unes nähtud öö peegeldus su enda alateadvusest ja salasoovidest.
Kui näed unes, et öö on sama valge kui päev, võib see märkida seda, et suudad nähtamatutest ja ebaselgetest takistustest läbi ja üle näha. Võib-olla oled lasknud asjadel settida ja uus info on varasemad hämarad probleemid selgepiirilisemaks muutnud?

ÖÖBIK – Kui näed unes ööbikut, võib see olla märgiks millestki, millest saab alguse ilus lugu. On arvatud, et ööbik märgib armastust. Kui kuuled unes ööbikut laksutamas, võib see viidata muinasjutulisele pildile, mille keegi on sulle ette mananud. Võib-olla on tõesti tegu siira armastusega? Ööbiku laul unes võib viidata ka meelitustele – keegi võib üritada sind meelitada ja keelitada, võib olla lausa ära osta. Teise seletuse kohaselt võib ööbik ja ööbiku laul viidata uutele ilusatele algustele elus. Mõnikord on ööbiku laulu unes seostatud ka pika igatsusega.

ÖÖKULL – tarkus, teadmised, teadvuse avardumine, aga ka maagia, teispoolsus ja surm. Kui näed unes, et öökull jälgib sind või kuuled öökulli huiget, võib see tähendada, et keegi kuskilt teisest dimensioonist soovib sinuga ühendust võtta. See võib viidata ka soovile mõtte teel ühenduses olla. Mõtle läbi, kas sul mõni suhtluskatse kelleltki vastamata jäänud? Mõnede arvamuste kohaselt võib öökulli nägemine olla manitsus vabaneda halbadest harjumustest.Öökulli huige on arvatud olevat ka märguanne surmast või surmaohust.
Kui näed unes, et öökull räägib sinuga või annab sulle nõu, võib see märkida sinu sisemist tarkust ja intuitsiooni või teadmisi. Mõnede arvamuste kohaselt võib see viidata ka mõnele inimesele, kellest sa usud teadmisi ja sisemist tarkust õhkuvat. Kui näed unes, et oled ise öökull võib see olla märk sinu teadvuse avardumisest. See võib viidata ka sinu väga tugevale intuitsioonile, võib-olla lausa maagile omasele sisemisele jõule. Sama tähendust on arvatud kandvat ka valge öökulli nägemine unes. Öökulli sulgede nägemisele on omistatud samasugust tähendust nagu öökullile endale.