R

RAAMAT – uusi teadmisi, tarkust, uudishimu, aga ka mälestusi. Kui näed unes, et loed huviga raamatut, oled avatud uutele teadmistele ja võid kindel olla, et õpid lähiajal midagi uut. Kui näed unes, et kannad raamatut endaga kaasas, kannad endas teadmisi või tarkust, mida teistel ei ole ja millest sa isegi ei pruugi teadlik olla.
Suletud raamatu nägemine tähistab salapäraseid teadmisi, alateadvust. Avatud raamat aga lihtsasti omandatavat infot, teadmisi või tarkust.
Kui näed unes, et sa ei oska raamatut lugeda, ümbritseb sind palju infot, mida sa tõlgendada ei oska. Abi võib olla sellest, kui alustad tähestikust – märka reegleid ja varsti oskad infos orienteeruda.
Kui näed unes, et teised inimesed loevad sinu raamatut, oled avatud inimene ja sind on kerge mõista ning sinult on kerge õppida.
Kui näed unes enda ees avatud raamatut või raamatuid, või et ainult sina suudad raamatuid avada, omandad teadmisi lennult. Sa oled uudishimulik ja uute teadmiste omandamine pakub sulle rõõmu. Avatud raamatute nägemine võib tähistada ka ees seisvat suuremat õppimise perioodi.
Kui näed unes pildiraamatut, võib see tähistada mälestusi või elavnevat loomingulist siseelu ja emotsionaalset tarkust.
Kui näed unes tolmunud raamatut, küsi endalt, millised teadmised oled unarusse jätnud? Võib-olla peaksid mõnel alal oma teadmisi värskendama?
Eraldi tähendus on piiblil ja satanistlikul piiblil.

RAHA – jõukus, rikkus, raha, mõningatel andmetel ka sekeldused, saamahimu, kadedus.
Kui näed unes, et sa annad ära või kaotad raha, tähendab see tõenäoliselt suuri kulutusi, halba investeeringut, raha kaotust või sissetuleku vähenemist.
Kui näed unes, et sulle antakse raha, siis võib see tähendada võimalust hästi teenida, head investeeringuvõimalust või sissetuleku suurenemist. Kui näed unes, et leiad raha, võib sind ootamatult tabada rahaõnn. On arvatud, et see võib tähendada nii raha leidmist tegelikus elus, päranduse saamist kui ka lotoõnne. Kuid on ka arvamusi, et see võib tähendada helde teenistusega tööotsa.
Mõningatel andmetel tähendab aga igasugune raha nägemine unes raha kaotust, sekeldusi, kadedust ja saamahimu.
Tõenäoliselt on rahaga seotud unenägude tõlgendamisel võtmeküsimuseks tunne, mis sind unes valdas. Kui tunne oli rahulik, hea või lausa õnnelik, siis on ka ilmsi oodata ainult head, kui rahaga seoses valdas sind unes halb, kammitsetud, rahutu, õnnetu või hirmutunne, peaksid ehk üle vaatama nii oma rahaseisu, tulevikuväljavaated kui ka suhtumise rahasse, rikkusesse ja üleüldiselt materiaalsetesse väärtustesse.

ROTT – ebasiirus, reetmine, kahtlused. Unes nähtud rott võib viidata mõnele ebasiiraste kavatsustega inimesele, kes mängib räpast mängu. Võib-olla on sul mõne oma kaaslase osas kahtlused ja sa tunned end reedetuna? Roti nägemine unes arvatakse olevat seoses ka ahnuse ja kadeduse tundega. Võib-olla sa tunned kellegi vastu kadedust? Või tundub sulle, et hoopis keegi teine on ahne või kadestab sind? Kui näed unes, et rott ründab sind, võib see tähendada, et su ümber on ahneid, kadedaid ja ebasiiraid inimesi, kelle vastu sa oled jõuetu. Võib-olla sa jäädki kaotajaks, meelt ei tasu selle pärast heita. Ükski räpane mäng ei saa kaua kesta – alati ilmub kuskilt keegi kavalam ja veel nurjatum ning võitjast saab peagi kaotaja. Mõnikord on unes roti nägemist seostatud ka kahtlustega oma tegude õigsuse suhtes. Võib-olla oled sa talitamas oma põhimõtete vastu ja sa tunned, et see pole õige?
Kui näed unes, et sa püüad roti lõksu, võib see viidata sellele, et oled otsusekindel ja ei lase ahvatlustel nagu kadedus ja ahnus endast võitu saada. Unes rottide jahtimine või lõksu püüdmine võib märkida ka seda, et oled saavutamas võitu mõne reetliku inimese üle.