T

TREPP – muutusi, liikumist, edasi liikumist. Kui näed unes, et sammud mööda treppi üles, tähendab see liikumist ühest etapist teise, suundumist eesmärgi poole. Võib-olla oled läbi tegemas sisemist muutuste protsessi? Kui näed unes, et lähed trepist alla, peaksid endalt küsima, kas liigud ikka õiges suunas. Kui kõnnid unes mööda treppi, mille astmed on lagunenud või millel on astmeid puudu, oled edasi liikumises etappe vahele jätmas või ei kulge sinu valitud tee loogiliselt. See võib ka tähendada, et edasi liikumise või muutumise protsess on vaevaline ja mitte alati nii selge ja täiuslik, kui sooviksid. Kui kõnnid unes mööda treppi keldrisse, oled pilku suunamas enda sisse. Tõenäoliselt oled läbi tegemas sisemist muutuste ja kasvamise protsessi.

TULI (elus tuli) – tugev tuul, hirm, iha, muundumine, puhastus, valgustatus, hirm, häving, kaos. Unes tule nägemine, eriti hubaselt ja rahulikult põleva elusa tule nägemine tähendab tugevat tuult, kui just ilmsi ei ole hiljuti olnud kokkupuudet tule, tulekahju või muu sellisega, mis on sügava jälje jätnud. Sellisel juhul võib unenägu peegeldada ka sinu enda teadvustamata või teadvustatud hirmu tule ees.
Kui näed unes, et kõnnid läbi tule, oled läbi tegemas muundumise, puhastumise või valgustatuse protsessi – ilmselt on su vaated elule või selle mõnele aspektile muutunud või muutumas.
Kui näed unes, et hoiad tuld käes või kannad seda muul moel endaga kaasas, märgib see sinu sisemist tuld ja elujõudu. Kui oled unes mures selle pärast, et tuli ära kustub, mõtle, mis sinult ilmsi energiat röövib? Kui näed unes, et saad tulelt kõrvetada, peaksid rohkem tähelepanu pöörama oma emotsioonidele – need võivad kohati kontrolli alt väljuda.
Kui näed unes, et oled ümbritsetud tuleringist, võib see tähistada sinu sisemist motivatsiooni ja iha. Kui näed unes, et oled tuleringis kellegagi koos, sümboliseerib see sidet teie vahel – teid ühendab miski.
Kui näed unes, et mängid tulega, tähendab see, et oled endas kindel, et suudad kaost kontrollida ja su riskantsed otsused toovad sulle kasu. Ole ettevaatlik – väga kerge on kontrolli kaotada.
Mõningatel tõlgenduste kohaselt võibki lõkendava tule, eriti tulekahju unes nägemine tähendada ka kaost, hävingut, kontrollimatut olukorda. Kas ehk on su elus viimasel ajal liiga palju sündmusi, millest sa aru ei saa või mida sa ise kontrollida ei suuda? Võib-olla proovid sa kõike korraga lahendada ja kontrollida? Võib-olla aitaks, kui alustad ühest asjast ja viid selle lõpuni?

TULVAVESI – vaata märksõna “üleujutus”. Võid vaadata ka märksõna “vesi”.

TÄHT, tähed (taevatäht) – säravaid võimalusi, edu, unistuste täitumist.
Pole vahet, kas näed unes taevas siravat üksikut tähte, tähesadu või tervet tähtkuju, on see seotud ikkagi suurepäraste võimaluste, eneseteostuse, edukate ettevõtmiste ja unistuste täitumisega. Tasuks enda ümber ringi vaadata – millised võimalused on märkamata või kasutamata jäänud?
Tuhmuvad või kustuvad tähed võivad tähendada aga lootuste kustumist, võimaluste möödalaskmist. Võib-olla oled viimasel ajal lihtsalt vähem motiveeritud?