Ü

ÜKSSARVIK – lootus, erakordsus, loomingulisus, kõrged ideaalid, puhtus. Ükssarviku nägemist unes on seostatud loominguliste puhangute, erakordsete sündmuste, suurte lootuste ja kõrgete ideaalidega. Samuti on ükssarvikut arvatud olevat puhtuse ja süütuse sümbol. Ükssarviku tagaajamist unes on seostatud kõrgete ideaalide ja perfektsuse taotlusega. Ükssarviku juhuslikku kohtamist on seostatud erakordsete loominguliste perioodide või uue lootuse tärkamisega, vahel ka sisemise puhastumise ja uute algustega. Väga täpseid selgitusi folkloorile tuginedes pole ükssarviku-unenägudele antud ja tundub, et ükssarvikute nägemine unes pole kuigi sage. Võib-olla sellest tulenevalt ongi sellele antud “erakordsuse” tähendus

ÜLESTÕUSMINE (surnust) – vaata märksõna “ärkamine”. Abi võib olla ka märksõnast “surnu”.

ÜLEUJUTUS – Kui näed unes, et satud keset üleujutust ja oled vees, peaksid hoiduma haigestumisest. Vaata ka märksõna “vesi”. Teise seletusena on üleujutuse keskel olemist seostatud seksuaalsete ihadega. Kas su intiimelu ei paku sulle piisavalt rahuldust? Võib-olla on abi sellest, kui oma ihadest partneriga avatumalt räägid. Kui näed unes, et mõni sinuga seotud paik on üle üle ujutatud, Võib see viidata sinu murelikule meelele. Võiksid endalt küsida, kas sa ehk liiga palju pisiasjade pärast ei muretse? Kui näed unes, et kelder on üle ujutatud, vaevab su alateadvust miski. Sa oled liiga palju asju enda kanda võtnud ja ei suuda kõike korraga läbi mõelda. Püüa lahendada üks mure korraga. Vaata ka märksõna “kelder”. Kui näed unes, et terve linn on üle ujutatud, võib see viidata mingile üldisemale murele, kui näed, et su maja või korter on üle ujutatud, võib see viidata kodustele ja perekondlikele muredele. Teise seletusena võib kodu täitev üleujutus viidata ka emotsionaalsete pingete kasvule. Kui näed tulvavett tõusvat ja esemeid minema uhtvat, võib see anda märku, et su mured saavad “minema uhutud”, takistused ületatud ja probleemid lahendatud. Kui tulvavesi kobrutab, vahutab ja tõuseb kiiresti, võib see ühe seletusena viidata sinus mäslevatele emotsioonidele. Võib-olla võtad asju liiga isiklikult ning üritad lahendada ka võõraid probleeme? Ära ürita enda tundeid alla suruda – paisu tagant välja pääsedes võivad need palju kahju põhjustada. Kui näed unes, et tulvavesi toob kaasa palju prahti ja prügi, võib see ühe seletusena viidata sellele, et tunned end alaväärsena ja sinu arvamusest ei peeta lugu. Teise seletusena võib see näidata, et kellegi teise emotsioonidega tegelemine valmistab sulle meelehärmi või toob kaasa mitmesuguseid ebameeldivaid sekeldusi. Kui näed unes, et põhjustad üleujutuse või tulvavesi tõuseb sinu käsu peale, võib see tähendada nii seda, et kasutad oma emotsioone oma tahtmise saamiseks kui ka seda, et lased teistel oma muresid lahendada. Veel üle seletusena võib see tähendada ka, et tajud isegi, et esitad teistele üle jõu käivaid nõudeid. Sa oled kindlasti märganud rahulolematuse kasvu. Ära lase olukorral üle pea kasvada.

ÜLIKOND – iseteadlikkus, väärikus, uus amet. Kui näed unes, et kannad ülikonda, oled iseteadlik ja usud, et sind märgatakse ja tunnustatakse oma võimetele vastavalt. Ülikonna nägemine unes võib väljendada ka soovi olla tunnustatud ja märgatud. Kui näed unes, et saad uue ülikonna või kannad uut ülikonda, võib see tähendada, et oled endale võtnud mõne uue rolli. Selleks võib olla nii uus amet kui ka näiteks uus ülesanne. Sa oled kindel, et suudad selle välja kanda.

ÜMBRIK – uudised, teated, võimalused. Kui näed unes ümbrikut, hoia ilmsi silmad lahti – oled saamas uudiseid või võimalusi. Kinnise ümbriku nägemisele on omistatud peamiselt kahte sorti tähendust – see võib tähistada võimalusi, mille märkamine ja ärakasutamine sõltub täiel määral sinust endast või ka võimalusi, mis on juba mööda lastud. Vahel võib kinnise ümbriku nägemine tähendada ka olulise info või võimaluste eiramist. On arvatud ka, et kinnine ümbrik tähistab uudiseid, mis ringlevad sinu selja taga. Vaata ka “kiri”.