U

UJUMA, UJUMINE – haigus, takistuste ületamine, tundeküllus. Kui näed unes, et ujud vees, siis ühe seletusena on see märk eesseisvast haigusest. Unenägu üritab märku anda, et su tervis on nõrk ja sa peaksid end rohkem hoidma. Vaata ka märksõna “vesi”. Kui näed, et ujud basseinis, võib see olla märk ka sellest, et tunned tegutsemisvabadusest puudust. Vaata ka märksõna “bassein”. Meres ujumine võib mõnede seletuste kohaselt märkida ka enda alateadvuse ja emotsioonide uurimist või seda, et emotsioonid valitsevad sinu ratsionaalse poole üle. Sama tähendust on omistatud ka vee all ujumisele. Võid vaadata ka märksõna “meri”. Üle veekogu ujumist, iseäranis üle jõe või kraavi ujumist on seostatud ka takistuste ületamisega. Mõnede seletuste kohaselt võib ujumine tähistada ka emotsionaalse toe otsimist. Millegi eest ära ujumist on seletatud sooviga pääseda kas haigustest, hirmust või oma tunnete eest põgenemisega. Võib-olla ei soovi sa mõnda valulikku kogemust meenutada ja tõrjud enda tundeid? Kui näed unes kedagi teist ujumas, võib unenäo tähendus olla teistsugune ja lisaks ujumise keskkonnale võib oluliseks saada ka see, kes ujub. Kui näed unes mõnda kolleegi ujumas, võib see tähendada, et sa imetled tema võimet emotsioonidega toime tulla või takistusi ületada.

UKS – uus algus, peatükk elus. Kui avad unes ukse, on sinu elus ilmselt algamas peagi uus peatükk. Mõnikord võib olla ka oluline, kas uks avaneb tõugates või tõmmates – kui avad tõugates ukse, võid leida uusi võimalusi sind ümbritsevast, kui aga tõmbad ukse valla, saab uus peatükk alguse sinust enesest. Kriiksuv või käuksuv uks võib märkida vaevalisi muudatusi või vanu lahendusi, millest saavad alguse uued asjad.
Suletud uks on ajast aega tähendanud keelatud või kättesaadamatuid võimalusi või võimetust alustada muudatusi. Ukse sulgemine unes võib aga tähendada nii senise eluperioodi lõppemist kui ka enese sulgemist välismaailmale.

USS – Tavaliselt mõeldakse märksõna “uss” all märksõna “madu”. Mõnikord otsitakse märksõna “uss” ka tähenduses “vihmauss”, “paeluss”, “vagel” või “vaskuss”. Kui sõna “uss” all mõeldakse salalikku ja reetlikku inimest, võib selline unenägu viidata su ebakindlusele ja hirmule pühendumise ees. Teise seletusena võib selline unenägu väljendada sinu kahtlusi mõne kindla olukorra, suhte või inimese suhtes. Ole ettevaatlik – üleliia kahtlustades võid ise põhjustada petmise või reetmise. Teine osapool näeb, et tal pole enam mõtet pingutada – sa oled endale pähe võtnud, et sind petetakse ja reedetakse nii kui nii.