V

VALGE – Valge värvuse nägemine tähendab halba sündmust, õnnetust või haigust. Kui näed mõnda oma lähedast valges kleidis või kuues, on need sündmused temaga seotud. Kui unenägu tundub valge ja helge võib see tähendada nendest halbadest sündmustest mööda/üle saamist.

VANGLA – piiratus, vabaduse puudumine, karistus. Kui näed unes, et oled vanglas, võib see viidata sellele, et ilmsi on sul töö liiga vähe otsustus- ja tegutsemisvabadust. Unes vanglas olemine võib osutada ka sellele, et su suhte on muutunud sinu jaoks ahistavaks või oled mõnes muus väljapääsmatus olukorras. Kui selline olukord on lühiajaline, pole vast muretsemiseks põhjust. Kui aga tunned piiratust pikemat aega ja unenägu on muutunud korduvaks, peaksid tõsiselt mõtlema muudatuste ette võtmise peale.
Vahel on unes vanglas olemist seostatud ka enese karistamisega. Kas sa tunned endal olevat suurt süükoormat? Võib-olla peaksid olukorda veel analüüsima ja suunama pilgu tulevikku. Isegi, kui sa ei nuhtle end ilmaaegu ja süütunne on õigustatud, ei aita see sind väga palju edasi. Õpi juhtunust ja mõtle, mida teeksid järgmine kord teisiti.
Kui näed unes, et sind viiakse vanglasse, võid sa alateadlikult ette näha väljapääsmatusse olukorda libisemist. On arvatud ka, et vanglasse viimine võib tähendada, et sa ise või sind ümbritsevad inimesed on sind juba “süüdi mõistnud”.
Kui näed unes, et põgened vanglast, võib see tähendada nii seda, et soovid täbarast olukorrast välja pääseda kui ka seda, et oled esimesed väljamurdmiskatsed selleks juba teinud. Vanglast põgenemise unenägu võib tähendada ka, et sa ei taha vastutada oma tegude eest. Põgenemine ei ole pikaajaline lahendus, sa tead ju seda isegi, eks? Vaata ka märksõna “põgenemine”.

VARAS – puudus, vargus, piiride ületamine. Kui näed unes varast, võib see väljendada sinu hirmu midagi kaotada. Küsi endalt, mida sa kardad kaotada? Kas iseennast? Oma põhimõtteid? Oma raske töö vilju? Või hoopis midagi muud? Kui näed unes, et oled ise varas, võib see märkida sa sinu alateadlikku otsust käituda oma põhimõtete või mõnede muude tunnustatud reeglite vastu. Vaata ka märksõna “vargus”

VARGUS – puudus, kaotus, vargus. Kui näed unes, et keegi varastab sult midagi, siis võib see viidata mingisugusele kaotusele su elus. Sa tunned, et oled midagi olulist kaotanud või kaotamas. Kas võib olla, et sa oled kaotanud oma selge mina? Sa ei tea, kes sa täpselt oled, kuhu sa suundud ja mida sa soovid? Sa ei oska ennast kuidagi defineerida ega tea, kuhu sa kuulud? Mõnede seletuste kohaselt tähendab see, kui unes varastad, et oled kaotanud oma põhimõtted. Varguse nägemist unes leinaga pigemini seostatud ei ole. Varguse nägemine unes võib viidata ka sellele, et sulle tundub, et keegi üritab sinu raske töö kordaminekud ja edu enda arvele kirjutada. Kui sa unes ise varastad midagi, võib see anda olulisi vihjeid sellele, mis su elus puudu on. Tähtis võib olla nii see, mida varastad, kui ka see, kus vargus aset leiab. Varastamine võib märkida ka hirmu, et su eesmärgid ei täitu ja sa üritad endaga rahu teha, “varastades”. Sul võib olla kiusatus kasutada otseteid eesmärkide täitmiseks või lasta latti lihtsalt allapoole. Küsi endalt, kas see on ikka seda väärt? Võib-olla tuleks eesmärgid või su enda nõuded ratsionaalselt üle vaadata?
Kui näed unes, et sind süüdistatakse varguses, võib see viidata sellele, et tunned end vääritimõistetuna. Kui aga ise süüdistad kedagi varguses, võib see märkida sinu kalduvust langetada otsuseid pealiskaudse info või eelarvamuste põhjal. Mõne seletuse kohaselt võib see tähendada ka seda, et kohtled kedagi teenimatult halvasti ja valad ta peale välja kogu oma viha, ebaõigluse tunde ja muud negatiivsed emotsioonid. Ole ettevaatlik, see võib sulle endale hiljem valusasti kätte maksta. Vaata ka märksõna “varas”.

VESI – Vee nägemine tähendab haigust. Ei ole vahet kas vesi on selge või sogane, vette minemine on seotud haigestumisega. Üle jõe või kraavi ujumine võib tähendada ka raskuste ületamist.

VETS – Vetsus käimisele on enamjaolt omistatud samasugust tähendust kui häda tegemisele või hädal käimisele.  Umbes vets võib sümboliseerida ka tagasihoitud või allasurutud tundeid. Küsi endalt, kas neid tundeid on vaja tagasi hoida, kas see on pikas plaanis hea mõte? Vetsu puhastamine võib viidata vajadusele enda tundeid korrastada või varjata. Mõnikord on arvatud ka, et unes vetsu puhastamine võib viidata oma varjatud tunnete ja mõtete väljendamiseks ettevalmistumist. Vaata ka märksõna “häda”.

VIKAT – surm, lõpp. Unes vikati nägemine arvatakse märkivat surma. Kui näed vikatit kuskil lebavat, võib see meelde tuletada surmaohtu või surma ootamatust. See võib olla seotud nii hiljutiste surmauudistega kui ka väiksemate õnnetustega, mis sügavamal järelemõtlemisel oleks võinud sama hästi kui saatuslikult lõppeda. Võib-olla üritab unenägu su riskialdis meele tähelepanu juhtida elu lõplikkusele? Kui näed unes, et niidad vikatiga või kavatsed vikatiga niitma minna, võib see märkida su vajadust või soovi mingist üleliigsest asjast oma elus vabaneda. Sa oled sisemiselt valmis loobuma millestki, millest vabanemisele oled ammu mõelnud. Vaata ka “vikatimees”.

VIKATIMEES – surm. Vikatimehe unes nägemine viitab surmale. Võib-olla oled sa ise surma lähedalt näinud ja sa pole hirmust surma ees vabanenud? Võib-olla on mingi sündmus su elus pannud sind rohkem mõtlema elu lõplikkusele? Vikatimehe nägemine võib viidata ka mingisuguse olukorra “surmale” – situatsioon on jõudnud nn surnud punkti. Mõnede seletuste kohaselt võib vikatimees tähendada ka sinu sisemist “surnud” olekut. Sa võid tunda lootusetust, millest pole pääsu. Ükskõik kui lootusetu olukord ei tunduks, mingisugune väljapääs on sellest alati. Astu oma hirmudele julgelt vastu ja võta avasüli vastu muudatused, mis sind surnud punktist välja aitavad. Võid vaadata ka märksõna “vikat”.

VÕTI – võtme nägemine unes võib tähendada lahendust probleemidele, aga ka kontrolli, vabadust ja ka saladusi. Oluline on, millises kontekstis võtit unes nähakse. Kui näed unes, et sul on võti, kuid sa ei tea, mida sellega teha, peaksid endalt küsima, kas mitte lahendus su probleemidele ei ole kogu aeg sul nina all olnud? Või on sul hoopis võim, millest sa ise teadlik ei ole?
Kui näed unes, et peidad taskus võtit, on sul ehk saladusi, mille ilmsikstulekut sa pelgad. Kui näed unes võtit, mis avab kõik uksed, oled oma vaimus vaba – sul on olemas kõik võimalused, mida soovid ja oled vaba oma elu ise juhtima. Ilmselt on sul palju võimu ka teiste üle.
Kui näed unes, et sul on võti, aga teistel ei ole, on kontroll asjade käigu üle sinul – sina otsustad, millal ja mida teha tuleb.
Kui sul on unes palju võtmeid, tähendab see, et oled ilmselgelt mõjuvõimas. Samas võib see ka tähendada, et sul on hulgaliselt teadmisi, mille abil ettetulevaid probleeme edukalt lahendada.

VÄLK –  Unes nähtud välgule on omistatud mitmesuguseid tähendusi. Oluline on, kas sa näed välku, või see tabab sind või esineb välk koos äikesetormiga. Kui välk on unes äikesetormi osa, võib olla abi ka märksõna “äike” seletusest. Välgule on omistatud ka teistsugust, äikesetormist erinevat tähendust. Kui näed unes välku, võib see tähistada ootamatut pööret sind ümbritsevates sündmustes või suhetes. Vahel on unes nähtud välku tõlgendatud ka kui sündmuste või suhete õudset lõppu. Kui näed unes, et saad välgutabamuse ja sa ei tunne hirmu, võib see viidata kas teadmuse avardumisele, mingisugusele äkilisele selgusele segastes asjades või ka puhastumisele. Välgutabamus unes, eriti juhul, kui kardad välku, võib viidata ka mingisuguse sündmuse šokeerivale kulminatsioonile, mille keskmes sa oled. Vahel on seostatud välku ka tõega ja tõe ilmsikstulekuga.